انواع کفش کوهنوردی ؛ چه کفشی برای سفر شما مناسب است؟

سختیهای فراوانی در این مسیر بود چون نه تجهیزاتی در جهت تولید بود نه موادی در خور توجهی اما با پشتکار، ایشان توانستند از چرم طبیعی و لوازمی که از لحاظ استقامت و رطوبت کارایی بهتری داشته باشند به صورت دست دوز از سال ۱۳۶۵ شروع به تولید کفش کوهنوردی کردند که در آن زمان تولید یک جفت کفش حدود ۴ تا ۵ روز زمان لازم داشت تا ساخته شود اما با استقبال همنوردان و دوستان ، ایشان تلاش مظاعفی در جهت بهبود کیفیت و تولید انبوه انجام دادند که توانستند در سال ۱۳۷۰ کفش کوهنوردی با نام تجاری سهند را روانه بازار نمایند و تا این زمان این کفش با تنوع و انواع مختلف تولید و روانه بازار می شود. پس از انتخاب نوع کفش مورد نظر بر اساس نیاز خود، جهت امتحان کفش کوهنوردی در فروشگاه، یک جفت جوراب ضخیم از نوعی که در فعالیتهای خود به پا میکنید همراه داشته باشید.

علاوه بر کفش، برای خرید صندل نیز باید نکاتی را مورد توجه قرار دهید. زیره : یکی از قسمت های بسیار مهم کفش کوهنوردی قسمت زیره آن می باشد ، اولا که زیر باید در برابر ضربات وارده مقاوم و ضد شوک باشد. لایه گورتکس که در انواع پوشاک زمستانی کوهنوردی نیز بهکار میرود دارای خاصیت یک طرفه بودن است. لایه تینسولیت نیز گرمازا بوده و در کفشهای زمستانی و سنگین بهکار میرود. گروه تولیدی لاوان با بنیانگذاری برادران کشوری (رحیم کشوری، رسول کشوری و اسماعیل کشوری)، ابتدا در سال ۱۳۶۸ با نام «کفش کشوری» شکل گرفت و در سال ۱۳۸۰ با پشتوانه معنوی عشق به طبیعت و تولید محصولات باکیفیت در زمینه کفشهای کوهنوردی و سنگنوردی اقدام به تحقیقهای گسترده کرد. لاوان هماکنون تولیدکننده مدرن کفشهای کوهنوردی و سنگنوردی در ایران است که مراحل ساخت و تولید کفشها درجهت ارتقای کیفیت محصولات به کمک دستگاههای پیشرفته و تهیه مواد اولیه از بهترین شرکتهای صاحبنام جهان و همگام با دانش روز انجام میگیرد.

از این رو از سال ۱۳۸۰ او با بهره از تجربیات قبلی در مورد تولید کفش و همچنین ورزش سنگ نوردی، تحقیق تخصصی درباره تولید کفش سنگ نوردی را با بررسی محصولات خارجی و روش های تولید مدرن آغاز کرد. این گروه با توجه به نیاز هموطنان ارجمند در زمینه تولید انواع کفشهای چرمی کوهنوردی و کویرنوردی، با استفاده از جدیدترین طرحها و نیز با به کارگیری دستگاهها و تکنولوژی روز دنیا و اکیپ اجرایی کار آزموده و با همکاری و بهره گیری از دانش فنی متخصصین شرکتهای ایتالیایی، چینی و ترکیه ای و با استفاده از مرغوبترین و استانداردترین مواد اولیه و ساخت مایه های داخلی و خارجی و نیز تولید کرد.

همچنین استفاده از چرم واترپروف جهت تولید کفشهای مقاوم در برابر آب برای اولین بار در ایران توسط گروه تولیدی کفش کوهسار و همچنین به واسطه کنترل دقیق کیفی در هر مرحله از تولید توانسته توان کیفی خود را به سطح مطلوب و قابل رقابت با نمونه های مشابه خارجی برساند. از وقتی که کفش های کوهنوردی برند خارجی افزایش قیمت داشت و افراد کیفیت و قیمت کفش کوهنوردی ایرانی مشاهده کردند هر روز به محبوبیت آن اضافه می شود. رویه : در سری کفش کوهنوردی کیفیت رویه و قابلیت گردش هوا بسیار مهم است. همیشه نگرانی که بابت خرید کالا ایرانی داریم کیفیت آن است. از معیارهای مهم دیگر در انتخاب کتونی کوهنوردی، قیمت آن است.