انواع کفش کوهنوردی ؛ چه کفشی برای سفر شما مناسب است؟

حتما برایتان پیش آمده است که بعد از طی کردن یک مسیر سر بالایی در یکی از کوه های اطراف شهر به خودتان کلی بد و بیراه گفه باشید که چرا این کفش را پوشیده اید. همین نکته ساده نشان می دهد که فقط با انتخاب کفش مناسب و سبک در مسیرهای طولانی تا چه اندازه می توانید از خستگی های اضافه کم کنید. خیلی از طبیعت گردان حرفه ای و فوق العاده از همین مدل کفش ها برای طی کردن مسافت های طولانی و هموار استفاده می کنند. کفش های پیاده روی سبک: این مدل کفش ها بیشتر شبیه کفش هایی هستند که دوندگان مسافت های طولانی از آن ها استفاده می کنند. امیدواریم تا بتوانید بهترین کفش کوهنوردی که برایتان مناسب است را تهیه کنید. این نوع چرم یکی از بهترین گونههای چرم است که استفاده از آن برای کفش کوهنوردی ربوآر مدل ۲۰۱۴، باعث شده است این کفش کوه ظاهری بسیار زیبا و فوق لاکچری داشته باشد.

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی بنا به نوع برنامه را براساس قابلیت و کارایی تقسیم بندی می شوند. به عنوان مثال اگر یک کوهنوردی سبک نصفه روزه در کوه های کم ارتفاع اطراف شهر خود را در برنامه خود جای داده اید شما به هیچ وجه به کفش های بزرگ و سنگین احتیاجی ندارید. در همین حال، پا نباید تحت هیچ شرایطی در داخل کفش لق بزند. تا اینجا کار موارد گفته شده برای کفشهای کوهپیمایی و کوهنوردی و یخنوردی بیان شد، شرایط در کفش سنگنوردی به صورت زیر است. تنفس پذیری عالی و انتقال رطوبت از ویژگی های این الیاف است که باعث خشک نگه داشتن پا حین فعالیت می شود. گاهی هم قصد داشته اید با دوستانتان به یک تور کمپینگی بروید و پیش خود فکر کرده اید که کفش های عروسکی که هرروز می پوشید مناسب این مدل سفرها هست. یا به علت نپوشیدن کفش مناسب قادر به ادامه دادن مسیر نبوده اید و از دوستانتان جا مانده اید.

آج ها برجستگی هایی در کف کفش هستند که چسبندگی لازم برای حرکت را برای شما فراهم می کنند و مانع سر خوردن کفش در مسیر می شوند. همواره در ساعات پایانی روز و عصرها، زمانی که پاها به دلیل فعالیت روزانه ورم کرده اند به خرید کفش بروید. فروشگاه اینترنتی دیجی کالا فعالیت خود را از سال 1385 آغاز نموده است. زمان تحویل سفارش و محل دریافت را تعیین نموده و با زدن دکمه ادامه فرآیند خرید، وارد صفحه بعد شوید. از آنجایی که اگر پاهای شما احساس راحتی نداشته باشند خیلی زود خسته می شوید و لذتی از گشت و گذارتان نخواهید برد انتخاب کفش مناسب مسئله ای بسیار مهم است.

کفش را بر روی سطح شیب دار تست کنید تا مطمئن شوید در سرپایینی ناخن شصت پای شما به جلوی کفش برخورد نمی کند. مواد ترکیبی مثل Cambrelle هم با دقت تمیز و با آب شستشو شوند و بگذارید هوا بخورند تا خشک شوند. یک تئوری محاسباتی بسیار ساده می گوید که به میزان هر 500 گرم وزن اضافی که روی پاهایتان تحمیل می کنید مثل این است که 2 کیلوگرم بار اضافه به کوله پشتی تان اضافه کرده باشید. خصوصا بعد از چند برنامه و چند ماه مثل تمام کفش ها ضد آب بودن کمتر و کمتر می شود. واکسهايي که محتوي سيليکون هستند، از نظر ضدآب بودن بيشتر دافع آب هستند و تنفس بهتري دارند، اما براي بافتهاي زبر و ترکيبي و جير مناسب نيستند و رنگ آنها را تغيير ميدهند.